Manager IT? Pomysł na przyszłość

working

Wiele osób w dzisiejszych czasach podejmuje wyzwanie podjęcia pracy w branży IT. Jest to najbardziej dynamicznie rozwijająca się branża na świecie, ponieważ praktycznie wszystkie nasze działania w każdej dziedzinie życia skupiają się na zautomatyzowaniu, a co za tym idzie, potrzeba ludzi, którzy usprawnią działanie systemów i będą czuwać nad ich jakością.

Dzisiaj chcę pokrótce przybliżyć zalety zawodu, jakim jest specjalista od IT. Przede wszystkim są to zarobki, ponieważ branża IT od dłuższego czasu ma niedobór pracowników, więc aby ich zachęcić, oferują dobre pieniądze za wykonywanie zadań. Kolejną zaletą jest na pewno umowa o pracę, którą świadczą pracodawcy- chcą bowiem mieć pewność, że dobry pracownik nie odejdzie. Następnym plusem jest również to, że IT daje stałość zatrudnienia, ponieważ będzie wzrastało zapotrzebowanie na osoby potrafiące programować, analizować i znają się na sieciach komputerowych. Niektórzy poruszają też kwestię dotyczącą godzin zajęć. Istnieje możliwość pracowania zdalnie, z domu, chociaż nie zawsze. Dla niektórych dużą zaletą jest nienormowany czas pracy.

Szkolenie pozwalające zdobyć podstawową wiedzę z pewnością nie należy do najłatwiejszych, musimy być też przygotowani na ciągłe wyzwania i liczyć się z poświęcaniem czasu na ciągłe doszkalanie się- informatyka bowiem płynnie i szybko podlega zmianom. Czy jest to praca dla nas? Z pewnością, o ile chcemy wciąż się rozwijać, nie boimy się wyzwań… i kochamy komputery!